Newsy

30 June 2014

Waterfall Special Edition już jest!

|
By
|
0 Comment
|
Zespół OCN w swojej dotychczasowej karierze przeszedł wiele zmian, jednak to ostatnie kilkanaście miesięcy wydają się nieść najbardziej przełomowe z nich. Szósty album grupy “Waterfall” został wydany dzięki międzynarodowemu kontraktowi z wytwórnią Warner, a za brzmienie odpowiedzialny jest sam Vance Powell, laureat Grammy, ulubiony producent między innymi Jacka White’a. Płyta była w całości anglojęzyczna, można było się więc zastanawiać, jak kawałki brzmiałyby w naszym ojczystym języki, zwłaszcza, że to właśnie polskie teksty były zawsze siłą formacji.
OCN postanowił odpowiedzieć na to pytanie i nagrał polską wersję singla “Waterfall”. Muzycy nie byliby jednak sobą, gdyby zmienili jedynie język nagrania
Singiel “Definicja” – to coś nowego, innego i świeżego, a przede wszystkim jest to efekt współpracy OCN z wokalistą grupy Jamal, Tomkiem “Miodem” Mioduszewskim oraz producentami ostatniego albumu artysty, czyli Andrzejem “Gienią” Markowskim i Marcinem Borsem.
“Wszystko co dotyczy tego utworu, wydarzyło się w sposób naturalny i niezaplanowany.” – opowiada Maciek Wasio, lider OCN – “Kiedy usłyszałem po raz pierwszy piosenkę “Peron”, natychmiast napisałem do Mioda wiadomość z gratulacjami by jeszcze tego samego dnia przekazać mu je osobiście. W trakcie tego spotkania pojawiła się myśl, że musimy w końcu coś razem nagrać. Od jakiegoś czasu przymierzaliśmy się do polskiej wersji piosenki “Waterfall” i od razu stwierdziliśmy, że jest to idealna ku temu okazja.”
Tracklista:
CD
1. Waterfall
2. Desire
3. The First Cut
4. Somehow
5. Lost in Something
6. I Want it All
7. Lean On Me
8. Lightning
9. Sparks
10. Muddy Water
Bonus tracks:
11. Definicja feat. Jamal *
12. Waterfall (DrySkull remix)
DVD
1. Waterfall – oficial video
2. The First Cut – oficial video
3. Definicja – oficial video
4. EPK – interview with Vance Powell and Maciek Wasio
5. OCN – live at the Orange Warsaw Festival 2013