Newsy

12 January 2014

Chemia i OCN – The One Inside Poland Tour II

|
By
|
0 Comment
|

Chemia zapowiada drugą trasę promującą ich najnowszy album “The One Inside”, która zacznie się już w lutym, niedługo po ich koncercie przed Deep Purple w Poznaniu (13 luty – Hala Arena). Koncerty, obejmą kilkanaście miast, w dużej części nie odwiedzonych wcześniej przez zespół. Głównym partnerem Chemii w zbliżającej się trasie jest znany zespół rockowy OCN (wcześniej Ocean). Chemia i OCN to zespoły, które stawiają sobie podobne cele. Rozwijają swoje kariery nie tylko w Polsce ale także za granicą i na tym polu odnotowały już spore/pierwsze sukcesy. Łączy ich także zamiłowanie do rocka co prawda o różnej mocy ale z ogromnym znaczeniem melodii śpiewanych również po angielsku, przez charyzmatycznych wokalistów.
Oprócz tego, zespół podzieli scenę z innymi znanymi polskimi grupami rockowymi. Między innymi będzie to Hunter, Jelonek, V8 i na tym podobno nie koniec.
Krążek Chemii “The One Inside” wydany został zeszłej jesieni. Po sukcesach singli “Hero”, “Bondage of love” oraz udanych koncertach w Kanadzie, zespół zdecydował się na kolejną trasę po Polsce. W kwietniu Chemia ponownie wybiera się do studia Briana Adamsa do Vancouver, aby tam zarejestrować materiał na kolejną płytę, która prawdopodobnie ukaże się w Polsce jeszcze w tym roku. Podczas zbliżającej się trasy, oprócz sprawdzonego już materiału, Chemia zaprezentuje kilka wybranych, najnowszych, nigdzie nie prezentowanych wcześniej utworów.
Przełomowy w karierze zespołu OCN okazał się konkurs zorganizowany przez jeden z największych europejskich festiwali, węgierski Sziget. Wraz z początkiem 2013 roku zespół dołączy do światowego katalogu artystów firmy Warner Music Group. Międzynarodowy kontrakt uwzględnia wydanie pierwszej angielskojęzycznej płyty zespołu pod tytułem “Waterfall”.

Pełna rozpiska w sekcji Tour

|