Album

Wojna Świń

Wojna Świń

Genre : Rock, Alternative
Released Date : 20 / Jun / 2011
 1. Wojna Świń
 2. Betonowy Mamut
 3. Nienażarty
 4. Kto Szybciej Pod Piach
 5. Gniję
 6. W Piekle Nie Będę Sam
 7. Nie Nakarmisz Mnie
 8. Skład Niewygodnych Spraw
 9. Oktanowy Książę
 10. Którędy do Ciebie Iść
 11. Flota Duchów
 12. Skończyłem się

In a few words

“Ocean postanowił wykonać odważny zwrot stylistyczny i zaskoczyć swoich słuchaczy, oferując im do kości surowe i ekstremalnie energetyczne gitarowe granie. Dojrzałość muzyczna materiału wzbudziła zainteresowanie jednego z największych światowych producentów, laureata nagrody Grammy – Vance’a Powell’a.”
muzyka.onet.pl

“Porażająca jest konsekwencja i zwartość tego albumu. Skoro jesteśmy już w tych morskich otchłaniach, to nie wyskakujemy nagle na plażę, żeby pląsać w rytmie reggae albo pobujać się jazzowo w hamaku. Nie ma tu utworów, które naruszają ten abisalny nastrój. Piosenki jednak nie są wewnętrznie jednorodne. Praktycznie w każdym utworze są bardzo wyraźne zmiany napięcia i złamania rytmu. Tak więc nie jest to takie zawieszenie w morskiej toni. Trochę rzuca naszym batyskafem.”
Rock Metal

“Propozycje Oceanu zawsze miały w sobie energię, ale i były przy tym bardzo melodyjne. Na tej płycie też nie brak typowej dla szefa grupy melodyki (Betonowy mamut, Nienażarty). A jednak zostało to podane w takiej oprawie, że dziś chyba nie na miejscu byłoby nazwać propozycję Oceanu przebojową. Nie zabrakło też na tej płycie postgrunge’owego mroku. Kto szybciej pod piach pod względem tematyki wydaje się być echem poprzedniego albumu (ze względu na tekst, na którym piętno odcisnęła śmierć ojca lidera). Z kolei w numerze W piekle nie będę sam ta ekipa potrafi do grania zaadaptować dyskotekową rytmikę. Bardziej delikatne oblicze Oceanu przynosi Skład niewygodnych spraw, w którym gitary nieco łagodnieją.”
Teraz Rock

Album Promo Video